sobota, 28. maj 2011

EP mlajših in veteranskih kategorij 2011

Člani JKA Slovenije so se 21.5.2011 udeležili EP JKA karateja za mlajše starostne kategorije od 8 do 17 let in veteranske kategorije v kateri nastopajo tekmovalci starosti nad 40 let. Tekmovanje je potekalo v mestu Beek na Nizozemskem. Nastopalo je preko 500 reprezentantov članov držav JKA Evrope. Na pot se je odpravilo 22 tekmovalcev in 11 spremljevalcev. Reprezentantje JKA Slovenije so dosegli največji uspeh JKA karateja pri nas in na tekmovanju osvojili kar 2 srebrni in 2 zlati medalji!

• Veterani kate 2. mesto Vojko Frank.
  • Veterani borbe 2. mesto Srečko Škvorc.
  • Matija Horvat se je z zmago v prvem kolu uvrstil v finalni del med 8 najboljših. V finalu je z Kato Bassai Dai premagal vse nasprotnike in zasedel 1. mesto pri kadetih.
  • Katarina Cesar je v borbah po prvem prostem krogu premagala še 4 nasprotnice in po dramatičnem zaključku osvojila 1. mesto pri kadetinjah. Nastopila je tudi v katah in se uvrstila med 8 najboljših.

• 5. mesto sta v svojih kata nastopih osvojila tudi Nika Frank in Miha Pešič.
  • Med osem najboljših borcev se je v svoji kategoriji uvrstil Tim Toplišek, ki je premagal dva nasprotnika.
  • Med osem najboljših se je v katah uvrstil Gašper Moderc.
  • Po en boj so dobili Nemanja Lazarevič, Jaka Planinšek, Rok Šlamberger, Matej Krenker in Gašper Praper.
  • Klemen Moderc, Leon Grum, Matic Proj, Anja Kunc, Lucija Parkelj, Ines Šubic, Žan Avgustinčič, Matevž Gajšek, Jurij Šubic pa so žal morali priznati premoč nasprotnika v prvem krogu tekmovanja.
  • Ivan Mravljak je predstavljal JKA Slovenijo med sodniki.